Spintires premiera już 12 czerwca

Nie wiem czy ktokolwiek pamięta jakoś mniejwięcej rok temu demo technologiczne gry Spintires i zbiórka pieniędzy na Kickstarterze?

Kto grał w demo na pewno zapamiętał i nie może się doczekać premiery pełnej wersji tak jak i ja 😉

A premiera tuż tuż 😉 gra wychodzi 12 czerwca 😉

Lekki opis od producentów:  Spintires jest zaawansowanym symulatorem jazdy po bezdrożach. Zasiadając za kierownicą ciężarówki musimy bezpiecznie dostarczyć na miejsce cenny ładunek, zmagając się z ekstremalnymi warunkami panującymi w rosyjskiej dziczy.

Trailery i przypomnienie gameplayów w rozwinięciu ;]

Spintires to zaawansowany symulator jazdy samochodami ciężarowymi. Jako zawodowemu kierowcy przyjdzie nam zwiedzić dzikie bezdroża i lasy Rosji, a naszym celem będzie sprawne dostarczenie towaru z punktu A do punktu B, dbając o odpowiedni zapas paliwa i bezpieczeństwo ładunku. Za powstanie gry odpowiada niezależne, brytyjskie studio Oovee Games, mające na swoim koncie m.in. bardzo udane dodatki do takich tytułów jak RailWorks czy Flight Simulator X.

Naszą karierę rozpoczynamy pod koniec lat 80-tych XX wieku w byłym Związku Radzieckim, mając do dyspozycji starą ciężarówkę i zestaw prostych narzędzi do nawigacji. Wyznaczając trasę przy pomocy punktów orientacyjnych musimy pamiętać, że dostarczany przez nas ładunek musi dotrzeć na miejsce w nienaruszonym stanie. Realizując kolejne zlecenia, sukcesywnie odblokowujemy kolejne fragmenty mapy, oraz ukryte tam tartaki, stacje benzynowe i garaże. Zyskujemy też dostęp do coraz to nowszych modeli ciężarówek, które podczas postoju w garażu możemy swobodnie modyfikować, instalując szereg przydatnych usprawnień, takich jak dodatkowe oświetlenie czy zestawy naprawcze.

Gra została stworzona na bazie zbudowanego od podstaw, autorskiego silnika graficznego VeeEngine, wykorzystującego dobrodziejstwa Havok Physics. Dzięki temu grę cechuje nie tylko fotorealistyczna grafika, możliwa do uzyskania nawet na słabszych komputerach, ale przede wszystkim doskonała fizyka, której nie powstydziłaby się żadna wysokobudżetowa produkcja. Twórcy postawili również na bardzo wysoki realizm. Nasza ciężarówka wymagać będzie regularnego tankowania, a każdy nasz błąd czy niefrasobliwe zachowanie podczas jazdy, może skończyć się poważnym defektem wozu i uniemożliwić doprowadzenie misji do końca.

Prócz tradycyjnej kampanii, przeznaczonej do zabawy w pojedynkę – twórcy zaimplementowali także kooperacyjny tryb wieloosobowy, w którym poszczególne zadania możemy wykonywać połączonymi siłami maksymalnie czterech graczy. Warto odnotować fakt, iż Spintires został doceniony już na etapie produkcji – gra została nagrodzona w dwóch kategoriach w prestiżowym konkursie Intel Level Up 2009.

I na koniec gameplay mojego autorstwa z zeszłego roku (demo technologiczne)

Pierwszy

i drugi 😉

Demo można pobrać nadal na : http://spintires.com/#!/demo

Grę można zakupić na platformie Steam:

http://store.steampowered.com/app/263280/ za niestety ponad 22euro ale na allegro można już ją kupić nawet i poniżej 70zł ;]

 

Share Button

Komentarz

Dodaj komentarz

banner